Masonry 2 Columns

Fixie american apparel tofu, whatever retro seitan tattooed viral raw denim chambray keffiyeh organic high life. Mlkshk cosby sweater high life, master cleanse biodiesel marfa fixie four loko gluten-free keffiyeh chambray american apparel cred.

media premiery /

Premiera online Fragments of Resilience + pokaz Every Minute Motherland

Jest 24 lutego 2023 roku, rok od rosyjskiej inwazji na Ukrainę. By upamiętnić to wydarzenie zapraszamy na premierowy pokaz filmu dokumentalnego Fragments of Resilience ukraińskiej reżyserki Anny Semenovej. Film ukazuje proces powstawania i historie ludzi stojących za Every Minute Motherland — spektaklem Maciej Kuźmiński COmpany, zrealizowanym jako odpowiedź na wojnę na Ukrainie przez polsko-ukraiński zespół.

Zarówno film dokumentalny, jak i spektakl taneczny będą wyświetlane online na youtube.com/@maciejkuzminski1 przez 2 dni, 24 i 25 lutego.

W ramach tych prezentacji nasz zespół pomaga Fundacji Charytatywnej Concord 3000 w zbieraniu funduszy dla wewnętrznych uchodźców ukraińskich. Przekaż darowiznę za pośrednictwem linku https://concord3000.com.ua/en#donation i zaopatrz uchodźców w podstawowe produkty higieniczne i paczki żywnościowe.

nominacje współpraca /

Pierwsze certyfikaty instruktorskie Dynamic Phrasing

Dynamic Phrasing to metoda ruchu i kompozycji rozwijana przez Macieja Kuźmińskiego od 2009 roku. Składająca się z 5 filarów – Pętla, Laboratorium Ruchu, Frazy i Repertuar, Praca z Podłogą oraz Koszyk Zadań, stanowi rdzeń języka ruchu choreografa.

Po ponad dekadzie samodzielnego nauczania i rozwijania technik DP, Kuźmiński, po rocznym kursie nauczycielskim, wprowadza dwóch nowych pedagogów.

Poznajcie Monikę Witkowską i Pawła Urbanowicza - nowy talent pedagogiczny stojący za Dynamic Phrasing. Jeśli macie szansę na warsztat z nimi - koniecznie z niej skorzystajcie.
nowości /

Formularz Dynamic Phrasing

Wszystkich, którzy brali udział w warsztatach Dynamic Phrasing w ostatnich 2 latach zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza online. Podzielenie się opinią zajmie Wam 5 minut, lecz dla nas jest to niezwykle cenna informacja w jaki sposób ulepszać i rozwijać formę dla Waszej korzyści.

---> Link do formularza <---

Dziękujemy !

recenzje /

Every Minute Motherland to “medytacja nad żałobą”

Wzruszająca recenzja Every Minute Motherland została opublikowana na znanym niemieckim portalu tanznetz.de autorstwa Torbena Ibsa.

To wieczór, który pozostawia emocje na scenie i zaprasza widzów do obejrzenia tej medytacji nad żałobą. Wszystko pozostaje niezrozumiałe, a jednocześnie bezpośrednio wzruszające.

recenzje /

„Wielopostaciowy taniec znakomicie zgranej grupy” – recenzja Every Minute Motherland

Ukazała się dogłębna recenzja Every Minute Motherland autorstwa Melanie Suchy na Tanzweb.org. Zapraszamy do przeczytania.

Choreografia unika jasnych opisów i dramatyzmu, ale stawia na mądrość wrażliwego i wielowymiarowego tańca, na doskonale zgraną grupę oraz umiejętność obserwacji i empatii publiczności w każdej minucie.

„Every Minute Motherland” to spektakl roku

Po furioso utwór staje się nieco spokojniejszy, ale nie bardziej zrelaksowany […] Kuźmiński nawiązuje do snu, bezsenności, żalu i śmierci, nigdy nie grając rozpaczy dramatycznie i zbyt wyraźnie. […] Osamotniona kobieta podnosi się z ziemi jak twarda materia, buduje się na dwóch szerokich nogach, rozciąga każde włókno swojego ciała w łukach, ramionami zbierają coś, co nigdy jej nie wypełnia, czegoś brakuje, [...] Ona walczy; przeciwko czemu, nie jest powiedziane. Jednak ma siłę, przeżywa.

Ci, którzy tańczą, wciąż mają nadzieję lub walczą o nią.


recenzje /

Wojna w moim ciele – recenzja Every Minute Motherland

Ukazała się bardzo wrażliwa recenzja Justyny Stanisławskiej spektaklu Every Minute Motherland na łamach portalu taniecpolska.pl

wielowymiarowa opowieść o tym, co wojna robi z ludzkim ciałem i wnętrzem człowieka, ale również o tym, jak wpływa na przestrzeń i czas. […] widz odbywa podróż w najgłębsze zakamarki swojej wrażliwości.

Uncategorized /

Every Minute Motherland – nowy polsko-ukraiński spektakl

Swój nowy spektakl Maciej Kuźmiński dedykuje ruchowi uchodźców. Minimalistyczny, lecz wyrazisty spektakl zatytułowany Every Minute Motherland tworzy polsko-ukraiński zespół, złożony również z uchodźców, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami zawodowymi i wojennymi z pierwszej ręki. Premiera odbędzie się w Gdańsku 25 sierpnia, a kolejny pokaz będzie miał miejsce w Łodzi dzień później, 26 sierpnia. Zaplanowane są także pokazy on-line spektaklu.

recenzje /

i spada lekko ciało moje “wychodzi daleko poza współczesny teatr tańca”

Otrzymaliśmy doskonałą recenzję i spada lekko ciało moje prezentowanego ostantio w Staatstheater Kassel. W artykule zatytułowanym "Sztuka podróżników w czasie" Kirsten Ammermüller na łamach Hessisch Niedersächsische Allgemeine pisze

Polski choreograf Maciej Kuźmiński posługuje się (…) najróżniejszymi elementami organicznego języka ruchu, by scalić w całość częściowo niepokojące obrazy, ale także zabawne, dziwaczne, pełne subtelnego humoru obrazy sceniczne. I spada lekko ciało moje to kompletne i przekonujące dzieło, które przemawiało do odbiorców przede wszystkim emocjonalnie, będąc wyzwaniem dla ich zmysłów. (…) Kuźmiński prezentuje gęsty i ciekawy spektakl, który rozpatrywać trzeba w całości, biorąc pod wszystkie jego elementy i wszystkie zaangażowane osoby. Wykracza daleko poza współczesny teatr tańca. (…)

nowości premiery /

Premiera w Staatstheater Kassel

Z radością ogłaszamy premierę najnowszego dzieła Macieja Kuźmińskiego z zespołem tanecznym i orkiestrą Staatstheater Kassel - i spada lekko ciało moje. Bilety już w sprzedaży!

spektakle /

Fabula Rasa powraca w kwietniu

Z radością ogłaszamy powrót Fabula Rasa - spektaklu Macieja Kuźmińskiego stworzonego dla Polskiego Teatru Tańca. Odwiedź nową, wspaniałą siedzibę PTT w Poznaniu w dniach 1 i 2 kwietnia by zobaczyć pracę, która zdefiniowała obecny styl choreografa.

Więcej informacji w naszym kalendarzu.
foto. Andrzej Grabowski

współpraca /

Witamy Polinę Bulat

Z radością informujemy, że Polina Bulat dołącza do naszego zespołu produkcyjnego jako producent i manager. Jednym z celów jest włączenie z jej pomocą ukraińskich artystów tańca do naszej nadchodzącej pracy. Witamy!

Więcej o Polinie na tej stronie

podsumowania współpraca /

Maciej Kuźmiński opuszcza Polską Sieć Tańca

W 2017 roku Kuźmiński zainicjował jedną z największych struktur w polskim świecie tańca współczesnego. Działająca obecnie w 15 miastach w 13 województwach Polska Sieć Tańca od 2018 roku wystawiła blisko 150 prezentacji spektakli ponad 30 choreografów.

Z tej okazji publikujemy podsumowanie dotychczasowego Kierownika Sieci.

News /

Maciej Kuźmiński choreografem dla Codarts w Rotterdamie

Maciej Kuźmiński został gościnnym choreografem dla konserwatorium tańca współczesnego CODARTS w Rotterdamie. Od zeszłego tygodnia trwają próby do duetu horyzont zdarzeń, który wejdzie do repertuaru wieczoru prac dyplomowych Codarts Talent on the Move.

nagrody /

horyzont zdarzeń nagrodzony w Krakowie

Świetne wieści z Krakowa! Duet horyzont zdarzeń w wykonaniu Moniki Witkowskiej i Omara Karabuluta otrzymał I nagrodę indywidualną przyznaną przez Iwonę Olszowską w konkursie choreograficznym 3… 2… 1… TANIEC!
Dziękujemy Krakowskiemu Centrum Choreograficznemu za zaproszenie nas do udziału w tym wydarzeniu. Gratulacje dla wszystkich pozostałych zwycięzców!

media recenzje /

Plateau z “epickim rozmachem”

Po pierwszym zagranicznym pokaz Plateau na festiwalu Sommeracademie w Tanzfaktur w niemieckiej kolonii, spektakl otrzymał doskonałą recenzję autorstwa Thomasa Linden.

Doskonale zgrany zespół, który porusza się na scenie jak dobrze naoliwiona maszyna, dzięki zręcznie napisanemu, ironicznemu tekstowi, a także przy pomocy wielu świetnych obrazów, z epickim rozmachem oferuje widzowi mocną dawkę teatru tańca

News /

Warsztaty w ArtEZ University of Arts

Od poniedziałku 22 lutego Maciej Kuźmiński poprowadzi intensywne warsztaty mistrzowskie dla studentów drugiego i trzeciego roku w ArtEZ University of Arts w Holandii. W trakcie dwutygodniowych warsztatów Maciej Kuźmiński będzie wprowadzał studentów w tajniki swojej autorskiej metody pracy twórczej „Dynamic Phrasing”

nowości /

logo Dynamic Phrasing

Z dumą prezentujemy o nowym logo Dynamic Phrasing, które zostało zaprojektowane przez Małgorzatę Drabinę.

Maciej Kuźmiński przez ponad dekadę pracuje nad autorską techniką ruchu, która wykładana była na zaproszenie topowych konserwatorów tańca i zespołów na terenie Europy.

nowości /

Duży krok naprzód

Od 2012 roku Maciej Kuźmiński tworzy swoje niezależne prace choreograficzne w systemie projektowym. Maciej Kuźmiński Company występował ze spektaklami Room 40, Różnica, Powtórzenie, Archipelag, Dominique, I fought Piranhas w 16 krajach, dając ponad 100 występów.

Z radością prezentujemy nowe logo zespołu, które uhonoruje nasze dotychczasowe osiągnięcia i styl, w którym powstają dzieła.

Projekt: Małgorzata Drabina.

News nowości /

“krótkotrwałość” zawładnęła Wilnem

W Wilnie odbyła się premiera żywej instalacji miejskiej "krótkotrwałość" w choreografii Macieja Kuźmińskiego we współpracy z dramaturgiem Paulem Bargetto. Instalacja towarzyszy premierze spektaklu "i", który Maciej Kuźmiński przygotował dla Šeiko Dance Company. Premiera instalacji odbyła się 25 września 2020 w ramach wydarzenia "Noc Kultury" w Wilnie.

News /

Premiera “METAMORPHINE”

8 września odbyła się premiera online filmu "METAMORPHINE", który Maciej Kuźmiński przygotowywał wraz ze studentami Artez University of the Arts na zakończenie ich roku akademickiego. Ze względu na ograniczenia związane z pandemią film powstawał w 100% zdalnie, a choreograf i studenci nigdy nie spotkali się na żywo. 

News /

“Koronacja” na Solo Dance Contest

"Koronacja" - solo Macieja Kuźmińskiego, w wykonaniu Tomasza Pomersbacha zostało wybrane do prezentacji w ramach Solo Dance Contest, który jest częścią Gdańskiego Festiwalu Tańca organizowanego przez Klub ŻAK. Studyjna premiera spektaklu odbędzie się 2 września. Jest to kolejne po "Dominique"
i "I Thought Piranhas" solo Macieja Kuźmińskiego w tym konkursie.

edukacja /

Maciej Kuźmiński choreografem konserwatorium ArtEZ w Holandii

Trwają próby do filmu dyplomowego Macieja Kuźmińskiego ze studentami pierwszego roku konserwatorium ArtEZ w Arnhem w Holandii. Praca oryginalnie miała przybrać formę spektaklu teatralnego, ale z powodu wybuchu pandemii Covid-19 format zmieniono na film, a próby i lekcje odbywają się zdalnie na platformie Zoom. Premiera zaplanowana jest na przełom czerwca i lipca. Hasłem przewodnim jest #Metamorfoza.

News /

Próby do nowego spektaklu

Maciej Kuźmiński rozpoczął próby do kolejnego spektaklu teatru tańca. Tym razem na zaproszenie ŠEIKO DANCE COMPANY, jednego z najważniejszych zespołów teatru tańca na Litwie. 

 

Nowy spektakl będzie nosił tytuł "i", będzie poświęcony problematyce transhumanizmu. Nowa praca to egzystencjalna medytacja nad bliską i odległą przyszłością, logiką snów i nieskończonością. 

News performances /

Nowe solo Macieja Kuźmińskiego

Maciej Kuźmiński i tancerz Tomek Pomersbach pracują nad nowym solo "Koronacja". 

„Koronacja” to spektakl podejmujący temat podatności człowieka na zmiany środowiskowe. Prace nad nim rozpoczęły się jako luźna współpraca doświadczonego wykonawcy Tomasza Pomersbacha i Macieja Kuźmińskiego w grudniu 2019 roku.

 

 

media /

Showreel 2019

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu prezentującego fragmenty spektakli autorstwa Macieja Kuźmińskiego wystawiane w 2019 roku.

edukacja /

PERA – odwołany projekt edukacyjny

Z przykrością informujemy, że z powodu epidemii Koronawirusa odwołany został miesięczny projekt edukacyjny Macieja Kuźmińskiego w PERA School of Performing Arts - GAU na Cyprze. Życzymy wszystkim dobrego zdrowia. #zostańwdomu #koronawirus

recenzje /

Gorzka asymetria Parting Ways

Trzy kobiety, podobnie jak w bajkach, są do siebie bardzo podobne, lecz los znaczy ich drogę gorzką asymetrią.

Pierwsza recenzja Parting Ways opublikowana została w internetowym magazynie f21.hu.

nowości /

Nowy spektakl dla Eva Duda Dance Company w Budapeszcie

Retrospektywna wieczór o nazwie MIRROR będzie podsumowaniem ostatnich 10 bogatych lat wszechstronnej pracy Evy Dudy. Wraz z nowym dziełem Macieja Kuźmińskiego Parting Ways wieczór zostanie zaprezentowany na prestiżowym Budapesztańskim Festiwalu Tańca 9-go marca.

performances premiere /

Fabula Rasa premiere

This spectacle is not to be watched. This spectacle is to be discovered. 

November 20th at 20.00 in the Great Hall of the Zamek Culture Center in Poznań, we will see the latest work for the Polish Dance Theater - Fabula rasa choreographed by Maciej Kuźmiński. It will be a disturbing, hypnotic journey into the depths of human personality.

News /

Plateau website

Plateau website is on-line now. Have a look at the great photos by Aleksander Joachimiak and trailers by Paweł Szymkowiak.
Plateau website

reviews /

Ampelmenschen – review

under constant stress in merciless competition until the world collapses

Michael Scheiner writes about Ampelmenschen for the Mittelbayerishe Zeitung.
Read the whole review of Tanz.Fabrik!Sieben evening under this link

performances premiere /

Ampelmenschen – premiere in Regensburg

Save the Date to see the latest work by Maciej Kuźmiński for Regensburg Theatre in Germany, - Ampelmenschen. The premiere is on 7th July @ 19:30 as part of the Tanz.Fabrik!Sieben evening in Velodrome Theatre, Regensburg. More performances follow on 12th and 14th July.

Premiera spektakle /

Ampelmenschen – Premiera

Zapraszamy na premierę najnowszego spektaklu Macieja Kuźmińskiego dla Miejskiego Teatru w niemieckiej Ratyzbonie. Premiera 7 lipca o 19:30 w Teatrze Velodrom, kolejne pokazy 12 i 14 lipca. Bilety już w sprzedaży.

performances recenzje /

“a cosmopolitan bigos” – Plateau review

a cosmopolitan bigos, deconstructing national symbols, mocking lofty values and great ideals, and at the same time spiced with British humor. […] The performes have no easy task, but they cope well with the demanding scenario – both dance and acting wise.

Magdalena Mirkut-Majeranek reviews "Plateau" for the Theatre Daily. Read the whole review in Polish

reviews /

Susanne Wolke reviews I fought Piranhas

Monika Witkowska from Poland danced to present the terrible political situation in her country, especially the attempt to tighten the abortion law, for which she received public applause.

Susanne Wolke in Donau Post

Education /

Maciej Kuźmiński a guest teacher at Codarts

Announcing with pleasure that Maciej Kuźmiński has become a guest teacher at the well-known contemporary dance conservatoire Codarts in Rotterdam. His first meeting with students of the first year will focus on artistic working methods and composition classes. In the second, 2-week period Kuźmiński will deliver an extended Floor Work workshop for the 3-rd year students.
edukacja /

Maciej Kuźmiński gościnnym pedagogiem konserwatorium Codarts w Rotterdamie

Z przyjemnością informujemy, że Maciej Kuźmiński został gościnnym pedagogiem konserwatorium tańca współczesnego CODARTS w Rotterdamie. Pierwsze spotkanie ze studentami I roku obejmować będzie metody pracy artysty oraz lekcje kompozycji. W drugim okresie pedagog poprowadzi rozszerzony, dwutygodniowy warsztat pracy z podłogą (floor work) dla studentów III roku.
Uncategorized /

Repetition in Sweden

We are proud to announce our performances ofRepetition in 3:E Vaningen venue in Gothenburg, Sweden. The show will run for three consecutive days on 5th, 6th and 7th of April. Come see us if you're around !
performances /

Spring Season

We are announcing the Spring Season performance dates. The first stop is the Trinity laban Conservatoire of Music and Dance in London. Come see us perform !
spektakle /

Wiosenne spektakle

Ogłaszamy daty prezentacji na sezon jesienny. Pierwszy przystanek Konserwatorium Trinity Laban w Londynie. Zapraszamy na spektakle !
performances /

Polish Archipelago Tour begins

The re-make of Archipelago ( Caro Dance Theatre | Maciej Kuźmiński ) goes on tour to 9 Polish cities. Each show is preceded with specially tailored workshops for the audience with dancers of the Company. Come see us perform near you !
Premiera /

Premiera After Before

Już dziś premiera nagrodzonego spektaklu After Before w Centrum Kultury i Sztuki im A. Meżeryckiego w Siedlcach. Nie uwierzycie jak ta 14-17 letnia młodzież tańczy. Zapraszamy !
spektakle /

Polskie tournée sezonu zimowego

Zapraszamy na nadchodzące spektakle Macieja Kuźmińskiego. W tym roku sezon zimowy obfituje w premiery - zaprezentujemy polską realizację After Before, nową produkcję un-becoming, oraz re-make Archipelagu, zeszłorocznej produkcji z Teatrem Tańca Caro.
edukacja /

Lekcja pokazowa dla sieci RESEO

Dziś Maciej Kuźmiński poprowadzi lekcję pokazową na konferencji międzynarodowej sieci RESEO, która odbywa się w Belgradzie. Tematyka warsztatów to pobudzenie kreatywnego myślenia poprzez podstawowe ćwiczenia ruchowe.  
 
spektakle /

Spektakle wiosną

Ogłaszamy daty naszych spektakli, w tym dwóch spektakli dyplomowych. Zapraszamy !  
 
granty /

Dofinansowanie tournèe Archipelagu

Archipelag jedzie w Polskę! Dzięki dofinansowaniu z Instytutu Muzyki i Tańca odwiedzimy Kraków, Bytom, Krosno, Nowy Sacz, Nowa Sól, Krotoszyn, Miasto Bełchatów i Koszalin. Więcej informacji wkrótce.
podsumowania /

2016

Pragnę podziękować artystom, producentom, obsłudze technicznej i wszystkim pozostałym, dzięki którym rok 2016 był tak niezwykły.
Premiera /

ARCHIPELAG – PREMIERA

Już dziś premiera Archipelagu - nowego spektaklu Macieja Kuźmińskiego, pierwszego dla Teatru Tańca Caro, którego twórca objął kierownictwo artystyczne we wrześniu 2016.