Najnowsza praca Macieja Kuźmińskiego, duet horyzont zdarzeń, została zakwalifikowana do prestiżowego konkursu Rotterdam International Duet Choreography Competition (RIDCC).

Spośród 417 zgłoszeń z 62 krajów wybrano 16 najlepszych duetów, które teraz powalczą w programie głównym konkursu. Pokazy prac odbędą się w dniach 24 – 26 czerwca w Rotterdamie i będą transmitowane na żywo.

Zapoczątkowany w 2018 RIDCC jest obecnie jednym z najbardziej rozwiniętych konkursów choreograficznych na świecie. Oferuje 11 nagród, w tym nagrody-produkcje dla Nederlands Dans Theater, Club Guy and Roni czy Dutch National Ballet, oraz nagrodę XL w wysokości 100 tys. euro na produkcję dla Scapino Ballet Rotterdam.

Maciej Kuźmiński wraz z tancerzami – Moniką Witkowską i Omarem Karabulutem – jest pierwszym polskim artystą zakwalifikowanym do konkursu. 
Więcej o platformie: www.ridcc.com

O duecie horyzont zdarzeń (trailer):

Kiedy uliczne protesty rosną w siłę, a strony ideologicznego sporu coraz mocniej okopują się w swoich obozach, jedność narodu przypomina bardziej postać nieproszonego gościa niż kochającej się rodziny.

Biało-czerwona flaga Polski staje się polem politycznego konfliktu, tożsamością, którą obie strony starają się zawłaszczyć.
Nowe i stare podziały głębiej niż kiedykolwiek rozszarpują tkankę społeczną, rozdzielając przyjaciół i rodziny, wywołując gniew i napędzając przemoc.
Zmierzamy do punktu, z którego nie będzie powrotu. A może już go przekroczyliśmy?

Więcej o spektaklumaciejkuzminski.com/portfolio/horyzont-zdarzen

 , , , , , , , , , , , , ,