Trwają próby do nowej produkcji TWOOLS w Scapino Ballet Rotterdam, której premiera zaplanowana jest na 6 czerwca 2018 roku.

Maciej Kuźmiński otrzymał zaproszenie do pracy dla zespołu Scapino Ballet, jednego z najbardziej znanych teatrów tańca w Holandii, po zdobyciu II nagrody na prestiżowym 30. Międzynarodowym Konkursie Choreograficznym w Hanowerze za spektakl Dominique w jego choreografii. 

Do pracy nad TWOOLS co roku wybieranych jest sześciu choreografów, którzy przygotowują kilkunastominutowe prezentacje. Do współtworzenia produkcji w ramach 18. edycji zostali zaproszeni Joeri Dubbe, Fang-Yu Shen, Ryan Djojokarso, Maciej Kuźminski, Miquel G. Font i Marcos Morau.

Scapino Ballet Rotterdam zostało założone w 1945 roku przez Hans Snoek i do dziś jest jedną z największych holenderskich kompanii tanecznych. Wysoka jakość artystyczna spektakli, długoletnia tradycja zespołu, współpraca z uznanymi oraz młodymi choreografami składają się na unikalny styl grupy. Dyrektorem artystycznym Scapino jest Ed Wubbe. Po raz ostatni zespół współpracował z polskim choreografem Krzysztofem Pastorem.

Więcej na stronie Scapino Ballet Rotterdam


 

 , , , ,