Po premierze zapraszamy na kolejne pokazy spektaklu TWOOLS w Scapino Ballet Rotterdam. Oprócz pozostałych pięciu produkcji, zaprezentowane zostanie It’s Gonna Rain w choreografii Macieja Kuźmińskiego.

Jak mówi choreograf: 

It’s Gonna Rain to dynamiczny utwór o świecie, który staje się coraz mniejszy i mniejszy, i nie może zatrzymać się w miejscu. O świecie, w którym powtarzające się wydarzenia społeczne, polityczne i rozwój technologiczny są ledwo zrozumiałe dla wciąż podróżujących ludzi.

Do pracy nad TWOOLS co roku wybieranych jest sześciu choreografów, którzy przygotowują kilkunastominutowe prezentacje. Do współtworzenia produkcji w ramach 18. edycji zostali zaproszeni Joeri Dubbe, Fang-Yu Shen, Ryan Djojokarso, Maciej Kuźminski, Miquel G. Font i Marcos Morau.

Maciej Kuźmiński otrzymał zaproszenie do pracy dla zespołu Scapino Ballet, jednego z najbardziej znanych teatrów tańca w Holandii, po zdobyciu II nagrody na prestiżowym 30. Międzynarodowym Konkursie Choreograficznym w Hanowerze za spektakl Dominique w jego choreografii.

Kolejne pokazy w dniach 6, 7, 8, 9 i 10 czerwca.

Bilety i informacje dostępne na stronie Scapino Ballet Rotterdam


 

 , , , ,