AKTUALNOŚCI

spektakle /

Fabula Rasa powraca w kwietniu

Z radością ogłaszamy powrót Fabula Rasa - spektaklu Macieja Kuźmińskiego stworzonego dla Polskiego Teatru Tańca. Odwiedź nową, wspaniałą siedzibę PTT w Poznaniu w dniach 1 i 2 kwietnia by zobaczyć pracę, która zdefiniowała obecny styl choreografa.

Więcej informacji w naszym kalendarzu.
foto. Andrzej Grabowski

współpraca /

Witamy Polinę Bulat

Z radością informujemy, że Polina Bulat dołącza do naszego zespołu produkcyjnego jako producent i manager. Jednym z celów jest włączenie z jej pomocą ukraińskich artystów tańca do naszej nadchodzącej pracy. Witamy!

Więcej o Polinie na tej stronie

podsumowania współpraca /

Maciej Kuźmiński opuszcza Polską Sieć Tańca

W 2017 roku Kuźmiński zainicjował jedną z największych struktur w polskim świecie tańca współczesnego. Działająca obecnie w 15 miastach w 13 województwach Polska Sieć Tańca od 2018 roku wystawiła blisko 150 prezentacji spektakli ponad 30 choreografów.

Z tej okazji publikujemy podsumowanie dotychczasowego Kierownika Sieci.

News /

Maciej Kuźmiński choreografem dla Codarts w Rotterdamie

Maciej Kuźmiński został gościnnym choreografem dla konserwatorium tańca współczesnego CODARTS w Rotterdamie. Od zeszłego tygodnia trwają próby do duetu horyzont zdarzeń, który wejdzie do repertuaru wieczoru prac dyplomowych Codarts Talent on the Move.

nagrody /

horyzont zdarzeń nagrodzony w Krakowie

Świetne wieści z Krakowa! Duet horyzont zdarzeń w wykonaniu Moniki Witkowskiej i Omara Karabuluta otrzymał I nagrodę indywidualną przyznaną przez Iwonę Olszowską w konkursie choreograficznym 3… 2… 1… TANIEC!
Dziękujemy Krakowskiemu Centrum Choreograficznemu za zaproszenie nas do udziału w tym wydarzeniu. Gratulacje dla wszystkich pozostałych zwycięzców!

media recenzje /

Plateau z “epickim rozmachem”

Po pierwszym zagranicznym pokaz Plateau na festiwalu Sommeracademie w Tanzfaktur w niemieckiej kolonii, spektakl otrzymał doskonałą recenzję autorstwa Thomasa Linden.

Doskonale zgrany zespół, który porusza się na scenie jak dobrze naoliwiona maszyna, dzięki zręcznie napisanemu, ironicznemu tekstowi, a także przy pomocy wielu świetnych obrazów, z epickim rozmachem oferuje widzowi mocną dawkę teatru tańca