recenzje /

Every Minute Motherland to “medytacja nad żałobą”

Wzruszająca recenzja Every Minute Motherland została opublikowana na znanym niemieckim portalu tanznetz.de autorstwa Torbena Ibsa.

To wieczór, który pozostawia emocje na scenie i zaprasza widzów do obejrzenia tej medytacji nad żałobą. Wszystko pozostaje niezrozumiałe, a jednocześnie bezpośrednio wzruszające.

recenzje /

„Wielopostaciowy taniec znakomicie zgranej grupy” – recenzja Every Minute Motherland

Ukazała się dogłębna recenzja Every Minute Motherland autorstwa Melanie Suchy na Tanzweb.org. Zapraszamy do przeczytania.

Choreografia unika jasnych opisów i dramatyzmu, ale stawia na mądrość wrażliwego i wielowymiarowego tańca, na doskonale zgraną grupę oraz umiejętność obserwacji i empatii publiczności w każdej minucie.

„Every Minute Motherland” to spektakl roku

Po furioso utwór staje się nieco spokojniejszy, ale nie bardziej zrelaksowany […] Kuźmiński nawiązuje do snu, bezsenności, żalu i śmierci, nigdy nie grając rozpaczy dramatycznie i zbyt wyraźnie. […] Osamotniona kobieta podnosi się z ziemi jak twarda materia, buduje się na dwóch szerokich nogach, rozciąga każde włókno swojego ciała w łukach, ramionami zbierają coś, co nigdy jej nie wypełnia, czegoś brakuje, [...] Ona walczy; przeciwko czemu, nie jest powiedziane. Jednak ma siłę, przeżywa.

Ci, którzy tańczą, wciąż mają nadzieję lub walczą o nią.


recenzje /

Wojna w moim ciele – recenzja Every Minute Motherland

Ukazała się bardzo wrażliwa recenzja Justyny Stanisławskiej spektaklu Every Minute Motherland na łamach portalu taniecpolska.pl

wielowymiarowa opowieść o tym, co wojna robi z ludzkim ciałem i wnętrzem człowieka, ale również o tym, jak wpływa na przestrzeń i czas. […] widz odbywa podróż w najgłębsze zakamarki swojej wrażliwości.

recenzje /

i spada lekko ciało moje “wychodzi daleko poza współczesny teatr tańca”

Otrzymaliśmy doskonałą recenzję i spada lekko ciało moje prezentowanego ostantio w Staatstheater Kassel. W artykule zatytułowanym "Sztuka podróżników w czasie" Kirsten Ammermüller na łamach Hessisch Niedersächsische Allgemeine pisze

Polski choreograf Maciej Kuźmiński posługuje się (…) najróżniejszymi elementami organicznego języka ruchu, by scalić w całość częściowo niepokojące obrazy, ale także zabawne, dziwaczne, pełne subtelnego humoru obrazy sceniczne. I spada lekko ciało moje to kompletne i przekonujące dzieło, które przemawiało do odbiorców przede wszystkim emocjonalnie, będąc wyzwaniem dla ich zmysłów. (…) Kuźmiński prezentuje gęsty i ciekawy spektakl, który rozpatrywać trzeba w całości, biorąc pod wszystkie jego elementy i wszystkie zaangażowane osoby. Wykracza daleko poza współczesny teatr tańca. (…)

media recenzje /

Plateau z “epickim rozmachem”

Po pierwszym zagranicznym pokaz Plateau na festiwalu Sommeracademie w Tanzfaktur w niemieckiej kolonii, spektakl otrzymał doskonałą recenzję autorstwa Thomasa Linden.

Doskonale zgrany zespół, który porusza się na scenie jak dobrze naoliwiona maszyna, dzięki zręcznie napisanemu, ironicznemu tekstowi, a także przy pomocy wielu świetnych obrazów, z epickim rozmachem oferuje widzowi mocną dawkę teatru tańca

recenzje /

Gorzka asymetria Parting Ways

Trzy kobiety, podobnie jak w bajkach, są do siebie bardzo podobne, lecz los znaczy ich drogę gorzką asymetrią.

Pierwsza recenzja Parting Ways opublikowana została w internetowym magazynie f21.hu.

performances recenzje /

“a cosmopolitan bigos” – Plateau review

a cosmopolitan bigos, deconstructing national symbols, mocking lofty values and great ideals, and at the same time spiced with British humor. […] The performes have no easy task, but they cope well with the demanding scenario – both dance and acting wise.

Magdalena Mirkut-Majeranek reviews "Plateau" for the Theatre Daily. Read the whole review in Polish