Maciej Kuźmiński otrzymał kolejną nominację do prestiżowej nagrody – razem z Robertem Bondarą i Krystianem Lupą choreograf został nominowany do najważniejszej nagrody teatralnej na Litwie.
Professional Performing Arts Awards, czyli Złote Krzyże Sceny to nagroda przyznawana przez litewskie Ministerstwo Kultury za najważniejsze spektakle bieżącego roku, wyjątkowe osiągnięcia zawodowe, wieloletni wkład w sztukę sceniczną oraz za poszukiwanie nowe formy ekspresji scenicznej. Nagrody w 15 kategoriach zostaną przyznane 27 marca, w Międzynarodowy Dzień Teatru. 
 
Maciej Kuźmiński otrzymał nominację w kategorii “choreograf” za przygotowany wspólnie z Šeiko šokio teatras spektakl “i” Nominację otrzymał również Niels Claes – jeden z tancerzy spektaklu “i”.
 
 

“i” to egzystencjalna medytacja nad bliską i odległą przyszłością, logiką snów i nieskończonością. Balansując pomiędzy sztukami performatywnymi i wizualnymi, dzieło przywołuje dom luster skonstruowany z wewnętrznej, nieskończonej jaźni, w której przekroczenie granic śmiertelności i percepcji staje się ostatecznym celem istnienia. Inspirowany science fiction Michela Houellebecqa i filozoficznymi pismami Gilles’a Deleuze’a, spektakl porusza tematy transhumanizmu, ewolucji i pamięci genetycznej.

Więcej o spektaklu tutaj

 , , , , , , , , , , , , , , ,