To, co niedługo zobaczycie, jest połączeniem tańca i teatru, starego bawoła w nowych baletkach i dzika ze skrzydłami. Wspólne dzieło Macieja Kuźmińskiego i Paula Bargetto, reżysera emigranta z USA, nadleci wkrótce do Bytomia. Premiera 22 i 23 marca w Teatrze Rozbark. Bilety już w sprzedaży!

Wynikiem ich kolaboracji jest spektakl napięty jak lina linoskoczka, który gardzi strachem, który skacze odważnie nad przepaścią i śmieje się z lekka pogardą by – mamy nadzieję – zapewnić Państwu rozrywkę najwyższego lotu.
Ale najpierw musimy was ostrzec. Choć puszczamy oko – ta gra nie jest zabawą.

Żyjemy bowiem w bardzo niepewnych czasach, a płaskowyż, na którym rodzimy dzieci i budujemy domy, zbudowany jest z ruchomych piasków i nagrobków. Wszystko, co kiedyś było nam drogie, co zdawało się być autentyczne, niewinne i dobre, zostało zawiane przez wiatr międzynarodowego handlu. Sprawiedliwość i moralność stały się tylko ziarnem w oku wszystko wiedzącego i widzącego cyklonu mediów a–społecznościowych.

Dowiedz się więcej o Plateau i artystach pod tym linkiem

Nasz ukochany naród – nękany podziałami, rozwieszony jak pranie między biegunami – pęka z napięcia jak guma w za małych majkach. Jesteśmy podejrzliwi, nieufni, wieszamy psy na wszystkim i wszystkich. Uczestniczymy w ruchu konspiracyjno-rekonstrukcyjnym, skanujemy horyzont, ekshumujemy resztki tradycji, wypatrujemy zbawiciela, który pokazałby nam drogę wyjścia.

Właśnie w takim miejscu i momencie spotkacie Państwo naszych bohaterów. Romantycznie rozdartych Polaków. Ludzi młodych, ambitnych, dociekliwych, walczących nie tylko o byt, ale także szukających sensu, starających się zrozumieć, błąkających się między prawdą a fikcją.

Nie wiedząc komu uwierzyć, skaczą na oślep, ku wizji świetlanej przyszłości, próbując się pozbyć tej kuli u nogi, jaką jest historia.

Nadchodzące spektakle:

  • 22.03 – Bytom, Teatr Rozbark
  • 23.03 – Bytom, Teatr Rozbark
  • 05.05 – Bytom, Teatr Rozbark
  • 10.05 – Białystok, Festiwal Kalejdoskop

Zapraszamy na przedstawienia.

Zdjęcia i grafika Ilona Binarsch 

 , , , , , , , , , , , , , , ,