Rozpoczęły się próby do spektaklu Midsummer Night Dream w teatrze BITEF w Belgradzie, którego serbska premiera zaplanowana jest w październiku br. Przedpremiera odbędzie się 23 lipca podczas Tivat Summer Festival. 

Inspiracją spektaklu jest znana komedia Szekspirowska Sen nocy letniej. Nasycona symboliką i filozofią egzystencjalną praca Kuźmińskiego koncentruje się wokół jednej kluczowej postaci, która zagłębia się w (senny) świat wewnętrznej jaźni, oddając w ten sposób szekspirowską koncepcję iluzji i odwracając niejako ideę podwojenia. Tutaj zmultiplikowane postaci zabierają widza w dziwaczną, ale również piękną podróż do świata, w którym nieskończoność „ja” umożliwia każde istnienie.

Teatr BITEF nie ma stałego zespołu, prezentuje różnorodne gatunki teatralne, taneczne i performatywne. Działający w jego ramach BITEF Dace Company, prowadzony obecnie przez Jelenę Kajgo, już od kilku lat zaprasza do współpracy choreografów z Belgradu i z całego świata. Do tej pory pracowali tam m.in. Dejan Pajović, Isidora Stanišić, Dalija Aćin, Guy Weismann, Jasmin Vardimon. 

Więcej na stronie teatru BITEF: teatar.bitef.rs


 

 , , , , , ,