Z przyjemnością informujemy, że Maciej Kuźmiński został gościnnym pedagogiem konserwatorium tańca współczesnego CODARTS w Rotterdamie. Pierwsze spotkanie ze studentami I roku obejmować będzie metody pracy artysty oraz lekcje kompozycji. W drugim okresie pedagog poprowadzi rozszerzony, dwutygodniowy warsztat pracy z podłogą (floor work) dla studentów III roku.

Codarts, hogeschool voor de kunsten, jest najbardziej znanym konserwatorium artystycznym w Holandii, a jej wydział tańca współczesnego uznawany jest za jeden z najlepszych na świecie. Szkoła stawia duży nacisk na trening techniczny studentów, którzy po szkole znajdują pracę w takich zespołach, jak Nederlands Dans Theater, Akram Khan Company, czy Cullberg Ballet. Od 2004 roku w Codarts swoją edukację uzyskało wielu Polaków.

Jako pedagog Maciej Kuźmiński współpracuje z konserwatoriami i profesjonalnymi zespołami w Polsce i na świecie. W roku 2018 uczył w Trinity Laban w Londynie, University of Calgary w Kanadzie, Belgrade Dance Institute oraz BITEF Dance Company w Belgradzie, a także w Polskim Teatrze Tańca w Poznaniu. W latach 2014-2017 był etatowym pedagogiem Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie (obecnie: Akademii Sztuk Teatralnych).