W Wilnie odbyła się premiera żywej instalacji miejskiej “krótkotrwałość” w choreografii Macieja Kuźmińskiego we współpracy z dramaturgiem Paulem Bargetto. Instalacja towarzyszy premierze spektaklu “i”, który Maciej Kuźmiński przygotował dla Šeiko Dance Company. Premiera instalacji odbyła się 25 września 2020 w ramach wydarzenia “Noc Kultury” w Wilnie.

W happeningu grupa bezimiennych zwiedzających zajmuje część lokalnego krajobrazu miejskiego jako forma żywej rzeźby. Ich interwencja we współczesną rzeczywistość tworzy dysonans i zaprasza publiczność do zaangażowania się w sytuację, w której to, co znane, staje się nagle dziwne i otwarte na reinterpretację i kontemplację.

Postrzegani jako trans ludzie z przyszłości lub z innego świata, wizyta “gości” działa na kilku poziomach znaczeniowych we współczesnym środowisku miejskim. Najważniejszą ideą jest pojęcie przemijania. Żyjemy w bardzo niepewnych czasach, a idea, że ​​wszystko może się gruntownie i szybko zmienić bez ostrzeżenia, jest jedną z głównych cech naszego obecnego ducha czasu. Nieustannie ewoluujemy, coraz bardziej wzbogacając się o najnowsze zdobycze techniki, dostosowując się do zmieniających się norm społecznych i etycznych, stopniowo stajemy się sierotami współczesnego świata.

Więcej o instalacji tutaj

Zdjęcia: Modestas Endriuska

 , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,