Michał Mackiewicz

reżyseria oświetlenia oraz scenografia w spektaklach Różnica i Powtórzenie

Michał Mackiewicz jest artystą pracującym wielopłaszczyznowo. Swoją synestetyczną wizję sztuki konsekwentnie realizuje w formie multimedialnych środowisk. Potrafi sprawnie i swobodnie łączyć rozmaite środki ekspresji.

Prowadzi poszukiwania w obszarach współczesnego malarstwa, designu, grafiki, abstrakcyjnych form przestrzennych, technik oświetleniowych i eksperymentalnej muzyki elektronicznej. Swoje doświadczenia zdobywał przygotowując liczne wystawy, audycje, spektakle. Współpracuje z teatrami tańca jako muzyk, kompozytor. Zajmuje się również iluminacją i scenografią. Prezentował swoją twórczość w Polsce, Norwegii, we Włoszech na Litwie i Węgrzech.

Najnowsze prace Michała Mackiewicza to eleganckie, minimalistyczne instalacje będące połączeniem malarstwa, grafiki, technik oświetleniowych oraz muzyki. Autor kładzie szczególny nacisk na warsztatowe mistrzostwo, precyzję oraz jakość wykonania. W uspokojonej przestrzeni jego obrazów jest miejsce na oddech. Nieoczywista wypowiedź ukryta w zamglonych szarościach, delikatnych bielach lub zatopiona w głębokiej czerni pozostawia miejsce dla wyobraźni. Powściągliwe i pozornie stateczne kompozycje porusza światło. Liczne promienie i refleksy budują napięcie, nadają dyskretnej dynamiki, przyciągają uwagę i prowokują wzrok do nieustannej wędrówki.

(bio zaktualizowane w październiku ’14)

[/social_icons]