AKTUALNOŚCI

media premiery /

Premiera online Fragments of Resilience + pokaz Every Minute Motherland

Jest 24 lutego 2023 roku, rok od rosyjskiej inwazji na Ukrainę. By upamiętnić to wydarzenie zapraszamy na premierowy pokaz filmu dokumentalnego Fragments of Resilience ukraińskiej reżyserki Anny Semenovej. Film ukazuje proces powstawania i historie ludzi stojących za Every Minute Motherland — spektaklem Maciej Kuźmiński COmpany, zrealizowanym jako odpowiedź na wojnę na Ukrainie przez polsko-ukraiński zespół.

Zarówno film dokumentalny, jak i spektakl taneczny będą wyświetlane online na youtube.com/@maciejkuzminski1 przez 2 dni, 24 i 25 lutego.

W ramach tych prezentacji nasz zespół pomaga Fundacji Charytatywnej Concord 3000 w zbieraniu funduszy dla wewnętrznych uchodźców ukraińskich. Przekaż darowiznę za pośrednictwem linku https://concord3000.com.ua/en#donation i zaopatrz uchodźców w podstawowe produkty higieniczne i paczki żywnościowe.

nominacje współpraca /

Pierwsze certyfikaty instruktorskie Dynamic Phrasing

Dynamic Phrasing to metoda ruchu i kompozycji rozwijana przez Macieja Kuźmińskiego od 2009 roku. Składająca się z 5 filarów – Pętla, Laboratorium Ruchu, Frazy i Repertuar, Praca z Podłogą oraz Koszyk Zadań, stanowi rdzeń języka ruchu choreografa.

Po ponad dekadzie samodzielnego nauczania i rozwijania technik DP, Kuźmiński, po rocznym kursie nauczycielskim, wprowadza dwóch nowych pedagogów.

Poznajcie Monikę Witkowską i Pawła Urbanowicza - nowy talent pedagogiczny stojący za Dynamic Phrasing. Jeśli macie szansę na warsztat z nimi - koniecznie z niej skorzystajcie.
nowości /

Formularz Dynamic Phrasing

Wszystkich, którzy brali udział w warsztatach Dynamic Phrasing w ostatnich 2 latach zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza online. Podzielenie się opinią zajmie Wam 5 minut, lecz dla nas jest to niezwykle cenna informacja w jaki sposób ulepszać i rozwijać formę dla Waszej korzyści.

---> Link do formularza <---

Dziękujemy !

recenzje /

Every Minute Motherland to “medytacja nad żałobą”

Wzruszająca recenzja Every Minute Motherland została opublikowana na znanym niemieckim portalu tanznetz.de autorstwa Torbena Ibsa.

To wieczór, który pozostawia emocje na scenie i zaprasza widzów do obejrzenia tej medytacji nad żałobą. Wszystko pozostaje niezrozumiałe, a jednocześnie bezpośrednio wzruszające.

recenzje /

„Wielopostaciowy taniec znakomicie zgranej grupy” – recenzja Every Minute Motherland

Ukazała się dogłębna recenzja Every Minute Motherland autorstwa Melanie Suchy na Tanzweb.org. Zapraszamy do przeczytania.

Choreografia unika jasnych opisów i dramatyzmu, ale stawia na mądrość wrażliwego i wielowymiarowego tańca, na doskonale zgraną grupę oraz umiejętność obserwacji i empatii publiczności w każdej minucie.

„Every Minute Motherland” to spektakl roku

Po furioso utwór staje się nieco spokojniejszy, ale nie bardziej zrelaksowany […] Kuźmiński nawiązuje do snu, bezsenności, żalu i śmierci, nigdy nie grając rozpaczy dramatycznie i zbyt wyraźnie. […] Osamotniona kobieta podnosi się z ziemi jak twarda materia, buduje się na dwóch szerokich nogach, rozciąga każde włókno swojego ciała w łukach, ramionami zbierają coś, co nigdy jej nie wypełnia, czegoś brakuje, [...] Ona walczy; przeciwko czemu, nie jest powiedziane. Jednak ma siłę, przeżywa.

Ci, którzy tańczą, wciąż mają nadzieję lub walczą o nią.


recenzje /

Wojna w moim ciele – recenzja Every Minute Motherland

Ukazała się bardzo wrażliwa recenzja Justyny Stanisławskiej spektaklu Every Minute Motherland na łamach portalu taniecpolska.pl

wielowymiarowa opowieść o tym, co wojna robi z ludzkim ciałem i wnętrzem człowieka, ale również o tym, jak wpływa na przestrzeń i czas. […] widz odbywa podróż w najgłębsze zakamarki swojej wrażliwości.

Uncategorized /

Every Minute Motherland – nowy polsko-ukraiński spektakl

Swój nowy spektakl Maciej Kuźmiński dedykuje ruchowi uchodźców. Minimalistyczny, lecz wyrazisty spektakl zatytułowany Every Minute Motherland tworzy polsko-ukraiński zespół, złożony również z uchodźców, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami zawodowymi i wojennymi z pierwszej ręki. Premiera odbędzie się w Gdańsku 25 sierpnia, a kolejny pokaz będzie miał miejsce w Łodzi dzień później, 26 sierpnia. Zaplanowane są także pokazy on-line spektaklu.

recenzje /

i spada lekko ciało moje “wychodzi daleko poza współczesny teatr tańca”

Otrzymaliśmy doskonałą recenzję i spada lekko ciało moje prezentowanego ostantio w Staatstheater Kassel. W artykule zatytułowanym "Sztuka podróżników w czasie" Kirsten Ammermüller na łamach Hessisch Niedersächsische Allgemeine pisze

Polski choreograf Maciej Kuźmiński posługuje się (…) najróżniejszymi elementami organicznego języka ruchu, by scalić w całość częściowo niepokojące obrazy, ale także zabawne, dziwaczne, pełne subtelnego humoru obrazy sceniczne. I spada lekko ciało moje to kompletne i przekonujące dzieło, które przemawiało do odbiorców przede wszystkim emocjonalnie, będąc wyzwaniem dla ich zmysłów. (…) Kuźmiński prezentuje gęsty i ciekawy spektakl, który rozpatrywać trzeba w całości, biorąc pod wszystkie jego elementy i wszystkie zaangażowane osoby. Wykracza daleko poza współczesny teatr tańca. (…)

nowości premiery /

Premiera w Staatstheater Kassel

Z radością ogłaszamy premierę najnowszego dzieła Macieja Kuźmińskiego z zespołem tanecznym i orkiestrą Staatstheater Kassel - i spada lekko ciało moje. Bilety już w sprzedaży!

spektakle /

Fabula Rasa powraca w kwietniu

Z radością ogłaszamy powrót Fabula Rasa - spektaklu Macieja Kuźmińskiego stworzonego dla Polskiego Teatru Tańca. Odwiedź nową, wspaniałą siedzibę PTT w Poznaniu w dniach 1 i 2 kwietnia by zobaczyć pracę, która zdefiniowała obecny styl choreografa.

Więcej informacji w naszym kalendarzu.
foto. Andrzej Grabowski

współpraca /

Witamy Polinę Bulat

Z radością informujemy, że Polina Bulat dołącza do naszego zespołu produkcyjnego jako producent i manager. Jednym z celów jest włączenie z jej pomocą ukraińskich artystów tańca do naszej nadchodzącej pracy. Witamy!

Więcej o Polinie na tej stronie

podsumowania współpraca /

Maciej Kuźmiński opuszcza Polską Sieć Tańca

W 2017 roku Kuźmiński zainicjował jedną z największych struktur w polskim świecie tańca współczesnego. Działająca obecnie w 15 miastach w 13 województwach Polska Sieć Tańca od 2018 roku wystawiła blisko 150 prezentacji spektakli ponad 30 choreografów.

Z tej okazji publikujemy podsumowanie dotychczasowego Kierownika Sieci.

News /

Maciej Kuźmiński choreografem dla Codarts w Rotterdamie

Maciej Kuźmiński został gościnnym choreografem dla konserwatorium tańca współczesnego CODARTS w Rotterdamie. Od zeszłego tygodnia trwają próby do duetu horyzont zdarzeń, który wejdzie do repertuaru wieczoru prac dyplomowych Codarts Talent on the Move.

nagrody /

horyzont zdarzeń nagrodzony w Krakowie

Świetne wieści z Krakowa! Duet horyzont zdarzeń w wykonaniu Moniki Witkowskiej i Omara Karabuluta otrzymał I nagrodę indywidualną przyznaną przez Iwonę Olszowską w konkursie choreograficznym 3… 2… 1… TANIEC!
Dziękujemy Krakowskiemu Centrum Choreograficznemu za zaproszenie nas do udziału w tym wydarzeniu. Gratulacje dla wszystkich pozostałych zwycięzców!