18 kwietnia o godz. 20.00 w teatrze VUK w Belgradzie odbędzie się serbska premiera spektaklu un-becoming w choreografii Macieja Kuźmińskiego, wznowionego jako praca dyplomowa dla studentów IUI – Belgradzkiego Instytutu Tańca.

Niezwykle wymagająca technicznie choreografia przedstawia wewnętrzną podróż, proces przybierania i odzierania się z normatywnych warstw społecznie konstruowanej tożsamości. Wyrazem dekonstrukcji i re-konstrukcji poczucia własnego ja bohaterów jest spektakl-podróż, ukazujący permanentny stan liminalny, czas przyszły niedokonany.

Un-becoming miało swoją premierę w 2017 roku w Poznaniu. Spektakl stworzony został pierwotnie dla Szkoły Tańca Współczesnego Natalii Draganik-Franke i zaprezentowany został dwukrotnie na Scenie Wspólnej w Poznaniu. Wznowienie przedstawienie wspiera Ambasada Polska w Belgradzie.

Maciej Kuźmiński jest jednym z pierwszych pedagogów, który nawiązał współpracę z IUI – Belgradzkim Instytutem Tańca od chwili jego powstania w 2014 roku. Institut za Umetnićku Igru to pierwsza i jedyna placówka w Serbii oferująca kształcenie z zakresu tańca współczesnego na poziomie wyższym. un-becoming to drugi spektakl dyplomowy dla IUI tego twórcy. Pierwszy – Hotel Excelsior na podstawie dzieł znanego pisarza Branislava Nušića – miał swoją premierę w 2017 roku.

Więcej o szkole i o wydarzeniu: http://iui.rs/2019/03/21/premijera-un-becoming/

więcej o spektaklu un-becoming

polska obsada i kreacja: Anna Szklarek, Anna Jurek, Patryk jarczok, Jola Kazimierowicz, Dominika Lewandowska, Aleksandra Dusza, Ada Steinke
serbska obsada: Elize Ferson, Andjelija Todorović, Katarina Bućić, Tijana Koprovica, Katarina Ilijasević, Luka Stojković

Premiera spektaklu odbyła się 01.10.2017, Poznań, Scena Wspólna

 , , , ,