Zapraszamy na rozmowę z Maciejem Kuźmińskim, Paulem Bargetto i Iloną Binarsch, którzy opowiadają o ich wspólnym spektaklu “Plateau”.

Reportaż można obejrzeć tutaj

“Z chaosu sztuka” to cykl reportaży poświęconych twórcom spektakli prezentowanych w ramach Polskiej Sieci Tańca. Zuzanna Jeglorz spotyka się z choreografkami i choreografami i rozmawia o ich pracy, o powstawaniu spektakli, o choreografii i tańcu współczesnym. Organizatorem Polskiej Sieci Tańca jest Instytut Muzyki i Tańca. Cykl reportaży sfinansowano ze środków Ministerstwa Kultury, Sportu i Dziedzictwa Narodowego.

“Plateau” to spektakl powstały w Teatrze Rozbark w 2019 roku. To połączenie tańca i teatru, starego bawoła w nowych baletkach i dzika ze skrzydłami to najnowsze dzieło polskiego choreografa Macieja Kuźmińskiego i reżysera emigranta z USA Paula Bargetto. Wynikiem ich kolaboracji jest spektakl napięty jak lina linoskoczka, który gardzi strachem, który skacze odważnie nad przepaścią i śmieje się z lekka pogardą by – mamy nadzieję – zapewnić Państwu rozrywkę najwyższego lotu.

Więcej o spektaklu tutaj.

 , , , , , , , , , , , , , , , , , ,