Spektakl “i” przygotowany razem z Šeiko šokio teatras został nominowany do nagrody teatralnej miasta Kłajpeda “Thanksgiving Mask”.

“Thanksgiving Mask” to przyznawana od 2005 roku z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru nagroda specjalna za osiągnięcia artystów teatralnych w Kłajpedzie oraz za najważniejsze dzieła roku i najważniejsze wydarzenia życia teatralnego. Autorem pomysłu na nagrodę jest reżyser Alvydas Vizgirda. Laureatów poznamy 26 marca.

 

Spektakl „i” Macieja Kuźmińskiego w jego trzeciej współpracy z reżyserem Paulem Bargetto, to egzystencjalna medytacja nad bliską i odległą przyszłością, logiką snów i nieskończonością. Balansując pomiędzy sztukami performatywnymi i wizualnymi, dzieło przywołuje dom luster skonstruowany z wewnętrznej, nieskończonej jaźni, w której przekroczenie granic śmiertelności i percepcji staje się ostatecznym celem istnienia. Inspirowany science fiction Michela Houellebecqa i filozoficznymi pismami Gilles’a Deleuze’a, spektakl porusza tematy transhumanizmu, ewolucji i pamięci genetycznej. W „i” Maciej Kuźmiński kontynuuje poszukiwania tematów i kompozycji, które z biegiem lat stały się jego znakiem rozpoznawczym. Poczucie izolacji podkreśla rzadki kontakt fizyczny między performerami, powracające tematy i obrazy wprowadzają do dzieła upływ czasu i kłączowatą strukturę, a ostry kontrast pomiędzy ruchem a bezruchem odnosi się głębiej do koncepcji życia i śmierci.

Więcej o spektaklu tutaj

 , , , , , , , , , , , , , , ,