Maciej Kuźmiński stworzy tegoroczny spektakl dyplomowy dla studentów kierunku BA (HONS ) Contemporary Dance na konserwatorium tańca współczesnego Trinity Laban w Londynie. Prace rozpoczęły się 5 czerwca i potrwają do 6 lipca, kiedy odbędzie się premiera w Bonnie Bird Theatre.

Od twórcy:
Równo 10 lat temu, w 2007 roku, kończyłem swoje studia licencjackie spektaklem dyplomowym, wtedy spektaklem improwizowanym pod kierownictwem Kirstie Simpson z USA. Dekadę później mam zaszczyt stanąć po drugiej stronie jako pedagog-choreograf, by poprowadzić utalentowanych i energicznych studentów Trinity Laban. Najważniejszy będzie proces twórczy, który doprowadzi do stworzenia krótkiego spektaklu o tytule “movement-image”, ukazującego grupę w bezustannym ruchu.
Laban Centre, pierwotnie nazwane The Art of Movement Studio, to najstarsze konserwatorium tańca współczesnego w Europie, założone pierwotnie w Manchasterze w 1948 r. przez Rudolpha Labana, pioniera tańca współczesnego i analizy ruchu. W 1975 r. The Art of Movement Studio przenosi się do Londynu i zmienia nazwę na Laban Centre for Movement and Dance. W 2005 roku połączyło się ze znaną uczelnią Trinity College of Music ( zał. 1872 ) tworząc Trinity Laban Conservatoire of Music and Dance – obecnie jedno z najbardziej rozpoznawalnych i prestiżowych konserwatoriów tańca i muzyki na świecie.
więcej o konserwatorium: www.trinitylaban.ac.uk

 , , , , , , , ,