Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

Plateau | Teatr Rozbark | Bytom

Czerwiec 27

 

Połączenie tańca i teatru, starego bawoła w nowych baletkach i dzika ze skrzydłami to najnowsze dzieło polskiego choreografa Macieja Kuźmińskiego i reżysera emigranta z USA Paula Bargetto. Wynikiem ich kolaboracji jest spektakl napięty jak lina linoskoczka, który gardzi strachem, który skacze odważnie nad przepaścią i śmieje się z lekka pogardą by – mamy nadzieję – zapewnić Państwu rozrywkę najwyższego lotu.

Ale najpierw musimy was ostrzec. Choć puszczamy oko – ta gra nie jest zabawą.

Żyjemy bowiem w bardzo niepewnych czasach, a płaskowyż, na którym rodzimy dzieci i budujemy domy, zbudowany jest z ruchomych piasków i nagrobków. Wszystko, co kiedyś było nam drogie, co zdawało się być autentyczne, niewinne i dobre, zostało zawiane przez wiatr międzynarodowego handlu. Sprawiedliwość i moralność stały się tylko ziarnem w oku wszystko wiedzącego i widzącego cyklonu mediów a–społecznościowych.

dowiedz się więcej o Plateau
 


 

      • „Plateau” to kosmopolityczny bigos, dekonstruujący narodowe symbole, drwiący z wzniosłych wartości i ideałów, a przy tym okraszony brytyjskim humorem. […] To narracja typowa dla płynnej rzeczywistości i czasów postprawdy. […] Łączy słowo i taniec, zatem stanowi przykład teatru fizycznego, znajdującego się na pograniczu teatru i tańca.
      • Tancerze występujący w spektaklu nie mają łatwego zadania, ale doskonale radzą sobie z wymagającym scenariuszem – zarówno tanecznie, jak i aktorsko.

     


Szczegóły

Data:
Czerwiec 27
Wydarzenie Tagi:
, , , , ,
Strona internetowa:
http://www.teatrrozbark.pl/

Miejsce

Teatr ROZBARK
Wojciecha Kilara 29
Bytom, Śląskie 41-902 Polska
+ Google Map
Telefon:
733 536 223
Strona internetowa:
http://www.teatrrozbark.pl/