Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Plateau | Teatr Rozbark | Bytom

Czerwiec 27 godz.9:00 pm - 11:00 pm

20 pln – 30 pln

 

Plateau na festiwalu Rozbark in Motion

Połączenie tańca i teatru, starego bawoła w nowych baletkach i dzika ze skrzydłami to najnowsze dzieło polskiego choreografa Macieja Kuźmińskiego i reżysera emigranta z USA Paula Bargetto. Wynikiem ich kolaboracji jest spektakl napięty jak lina linoskoczka, który gardzi strachem, który skacze odważnie nad przepaścią i śmieje się z lekka pogardą by – mamy nadzieję – zapewnić Państwu rozrywkę najwyższego lotu.

Ale najpierw musimy was ostrzec. Choć puszczamy oko – ta gra nie jest zabawą.

Żyjemy bowiem w bardzo niepewnych czasach, a płaskowyż, na którym rodzimy dzieci i budujemy domy, zbudowany jest z ruchomych piasków i nagrobków. Wszystko, co kiedyś było nam drogie, co zdawało się być autentyczne, niewinne i dobre, zostało zawiane przez wiatr międzynarodowego handlu. Sprawiedliwość i moralność stały się tylko ziarnem w oku wszystko wiedzącego i widzącego cyklonu mediów a–społecznościowych.

dowiedz się więcej o Plateau
 


 

      • Bardzo intensywny, ciekawy i gęsty spektakl, daleko wykraczający poza teatr tańca. Pełen słów i urzekających scen tanecznych, nawiązujący celnie do współczesności, bardzo publicystyczny. I w sposób wielowymiarowy opowiadający o Polsce. Znakomicie pomieścił polskie fobie, bolączki, mity, dotknął tematów tabu, sięgnął po nieoczywiste środki.


Podważając to, co niepodważalne i dystansując się wobec narodowych świętości, artyści zadają niełatwe pytania i prowokują. To niezwykle cenna okazja, którą dziś daje nam tylko sztuka, by nie pozostawać bezkrytycznym uczestnikiem, ale odważnie podejmować refleksję, nie przyjmując na wiarę tego, co podsuwa nam dziś rynek idei. […] Jeśli chcemy dosięgnąć realu, powinniśmy być gotowi na tę trudną konfrontację.

Joanna Sarnecka, portal taniecpolska.pl
 


 

Szczegóły

Data:
Czerwiec 27
Czas:
9:00 pm - 11:00 pm
Koszt:
20 pln – 30 pln
Wydarzenie Tagi:
, , , , , ,
Strona internetowa:
http://www.teatrrozbark.pl/plateau,415

Miejsce

Teatr ROZBARK
Wojciecha Kilara 29
Bytom, Śląskie 41-902 Polska
+ Google Map
Telefon:
733 536 223
Strona internetowa:
http://www.teatrrozbark.pl/